Print

DHL Supply Chain obnovuje zmluvu so spoločnosťou Jaguar Land Rover

Nitra, 11. október 2019: Po desaťročnom partnerstve, počas ktorého sa divízia DHL Supply Chain stala rozhodujúcou súčasťou dodávateľského reťazca a výrobných operácií spoločnosti Jaguar Land Rover vo Veľkej Británii, sa zmluva obnovuje s novými ambíciami a rozšíreným poverením na správu dodávateľského reťazca a inbound transportných služieb pre výrobný závod JLR na Slovensku.

V ďalšej fáze partnerstva bude DHL podporovať Jaguar Land Rover, nakoľko spoločnosť prispôsobuje svoje výrobné činnosti ďalšej generácii prémiových vozidiel, vozidlám vyrábaným na mieru a elektrifikácii.

V nasledujúcich piatich rokoch budú DHL a Jaguar Land Rover v úzkej spolupráci implementovať program transformačných prevádzkových vylepšení a zrýchlenej digitalizácie na podporu dlhodobého rastu a výrazných úspor nákladov.

Oscar de Bok, CEO DHL Supply Chain hovorí: “Sme potešení, že rozširujeme naše partnerstvo s Jaguar Land Rover a zrýchľujeme proces digitalizácie s cieľom transformovať dodávateľský reťazec. Teší nás, že v nasledujúcich rokoch budeme spoločnosti Jaguar Land Rover nápomocní pri dosahovaní výnimočných zákazníckych skúseností na čoraz komplexnejšom a konkurenčnejšom trhu."

Dodávateľský reťazec a proces sekvenovania sa stáva čoraz zložitejším, pretože úprava na zákazku sa stáva kľúčovým aspektom, ktorým sa Jaguar Land Rover chce odlíšiť od iných automobiliek. Spoločnosť zároveň investuje do digitalizácie a analýzy dát v snahe dosiahnuť inteligentné plánovanie a urýchliť riadenie rozhodnutí.

Ian Harnett, Managing Director, Human Resources & Global Purchasing v Jaguar Land Rover povedal: “Transformujeme naše závody vo Veľkej Británii pomocou špecializovaného riešenia dodávateľského reťazca a DHL je v tomto procese našim kľúčovým partnerom. Za posledných 10 rokov DHL dokázala, že vie podporovať náš neustále sa vyvíjajúci biznis.”

„Sme radi, že naša slovenská divízia bude zabezpečovať pre Jaguar Land Rover inbound transportné služby. Naším hlavným cieľom bude naďalej podporovať zákazníka pri dosahovaní vynikajúcich výsledkov.

Naše tímy sú zanietené a v duchu DHL filozofie „Poskytovateľ prvej voľby“ pripravené zakaždým poskytnúť JLR špičkový servis.“, konštatuje Robert Newman, BU Director Transport, DHL Supply Chain Slovakia.

Mike Bristow, Managing Director, Manufacturing Logistics, DHL Supply Chain UK& Ireland, dodal: “Úzke pracovné vzťahy so spoločnosťou Jaguar Land Rover nám počas posledných 10 rokov umožnili hľadať nové spôsoby práce, ktoré vedú k výraznej zmene výkonu. V rámci predĺženia zmluvy máme teraz plne zmapovaný plán transformácie a investícií, aby sme zabezpečili, že dodávateľský reťazec Jaguar Land Rover je pripravený na budúcnosť."

Kontakt pre médiá:

DHL Supply Chain

Diana Chovancová Stanková

Tel.: +421 918 740 530

E-mail: diana.chovancova_stankova@dhl.com

50 rokov DHL

V roku 2019 oslavuje spoločnosť DHL 50. výročie svojho založenia tromi podnikateľmi v San Franciscu v roku 1969. DHL naštartovala svoju činnosť prerušením tradičného doručovania a eliminovaním byrokracie pomocou inovatívnej novej služby doručovania dokumentov letecky za noc. Od tých čias sa DHL rozrástla na celosvetovú rodinu DHL spoločností s 380 000 zamestnancami vo viac ako 220 krajinách a územiach, ktorá pokrýva celé spektrum logistických služieb a služieb pre dodávateľské reťazce. Orientácia spoločnosti na zákazníka a prístup “Ide to” poháňala spoločnosť počas piatich dekád inovácie – od čias DHL 1000, jedného z prvých počítačov na spracovanie textu na svete, až po zavedenie účelovo vytvoreného ekologického dopravného vozidla StreetScooter, ktorý je poháňaný elektrickou energiou a bol vyvinutý priamo Deutsche Post DHL Group. S Misiou 2050, záväzkom dosiahnuť do roku 2050 nulové emisie v rámci celej skupiny, zostáva spoločnosť DHL aj naďalej priekopníkom v logistickom priemysle.

DHL – Logistická spoločnosť pre celý svet

DHL je vedúcou obchodnou značkou v odvetví logistiky. Naša DHL rodina pozostávajúca z rôznych divízií ponúka jedinečné portfólio logistických služieb - doručovanie vnútroštátnych i medzinárodných balíkov, prepravu e-commerce objednávok, špeciálne riešenia plnenia požiadaviek zákazníkov, medzinárodnú expresnú prepravu, pozemnú, leteckú a námornú prepravu vrátane riadenia priemyselných zásobovacích sietí. So svojimi 380 000 zamestnancami v 220 krajinách a teritóriách po celom svete, DHL spája ľudí a obchod bezpečne a spoľahlivo, umožňujúc tak globálny tok obchodovania. So špecializovanými riešeniami pre vyspelé trhy a priemysel vrátane technológií, biologických vied a zdravotníctva, energetiky, automobilového priemyslu a maloobchodu, preukázaním oddanosti v oblasti podnikovej zodpovednosti a bezkonkurenčnou prítomnosťou na rozvíjajúcich sa trhoch je DHL rozhodne v pozícii “Logistickej spoločnosti pre celý svet”.

DHL je súčasťou Deutsche Post DHL Group. DHL Group dosiahla v roku 2018 tržby vo výške viac ako 61 miliárd EUR.

Kontaktný formulár

*.pdf, *.docx, *.odt, *.rtf up to 30 MB