Print

DHL Supply Chain oslavuje Medzinárodný deň žien

Senec, 7. marec 2019 - Logistika sa často považuje za prevažne mužské prostredie, avšak tento trend sa postupne mení. Mnohé ženy majú v súčasnosti vedúce manažérske pozície. V rámci skupiny Deutsche Post DHL (DPDHL) tvoria ženy 35% pracovnej sily a podiel členov predstavenstva žien sa za ostatných 5 rokov zvýšil z 30% na 40%.

Preteky DHL Sereďmaratón 2019 sú, ako jediné zo Slovenska a okolitých štátov, zaradené do kalendára Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI). Počas svojej 13 ročnej histórie si podujatie získalo obľubu medzi cyklistickými nadšencami aj profesionálnymi tímami.

Skupina zaviedla niekoľko iniciatív na podporu postavenia žien. Medzi nimi aj iniciatívu "Ženy v manažmente", ktorá bola spustená v roku 2011 a má za cieľ identifikovať hlavné prekážky v rozvoji kariéry žien a uľahčiť im tak prístup ku všetkým pozíciám. Táto iniciatíva bola ocenená v súťaži Catalyst Award 2019, ktorá vyhodnocuje projekty zamerané na podporu postavenia žien v spoločnostiach. Spoločnosť DP DHL tiež získala ocenenie Total E-Quality Award a European Diversity Award – obe za podporu rozmanitosti. Ambíciou spoločnosti je vytvoriť prostredie, ktoré podporuje rozmanitosť a integráciu a rozvíja silnú firemnú kultúru, ktorá podporuje prácu každého.

"DPDHL je nadnárodná spoločnosť, ktorá združuje ľudí z rôznych kultúr, s rôznymi schopnosťami a skúsenosťami. Rozmanitosť je súčasťou nášho každodenného pracovného života a podpora žien, či už priamo v manažmente alebo na ktorejkoľvek inej pozícii je rozhodujúcim faktorom nášho podnikateľského úspechu," povedal Frank Appel, generálny riaditeľ Deutsche Post DHL.

Priestor medzi štartom a cieľom hlavných pretekov „DHL Sereďmaratón 2019“ vyplní „Detský Cyklomaratónik“. Deti do 12 rokov budú súťažiť v 4 vekových kategóriách. Každé dieťa štartuje zdarma a dostane štartovací balík s darčekom, medailou, občerstvením, cyklistickými doplnkami a sladkým prekvapením. Nebude chýbať ani detská tombola a súťaže. „Pre deti vytvoríme fun zónu, kde si budú môcť oddýchnuť, ale aj aktívne sa zabaviť,“ dodáva N. Schütz.

Rastúci podiel žien v DHL Supply Chain na Slovensku

“Som hrdý na skutočnosť, že v našej spoločnosti vidím stále viac a viac žien na vedúcich a manžérskych pozíciách. Obzvlášť veľkú radosť mám z toho, že DHL postupne búra mýty o tom, že logistika je odvetvie, ktorému dominujú muži. Ak mám hovoriť za seba, ženy sú tie, ktoré popri rôznych iných kvalitách k líderstvu pridávajú harmóniu, vyváženosť, nadšenie a jemnosť. Spoločnosti ako DHL tieto kvality pre svoj úspech naliehavo potrebujú. Udržíme si tak našu najväčšiu hodnotu - našich ľudí,” hovorí Gergely Zajkás, riaditeľ ľudských zdrojov DHL Supply Chain Slovensko.

Rastúci počet žien, a to nielen v manažérskych pozíciách, badať aj v slovenskej divízii DHL Supply Chain, ktorá je u nás špecialistom zmluvnej logistiky. V ôsmych prevádzkach divízie pracuje celkovo viac ako 3 350 zamestnancov, z čoho je viac ako 35% žien a toto číslo sa z roka na rok zvyšuje. Svet logistiky v DHL Supply Chain ponúka širokú škálu pozícií v oblasti skladovania, distribúcie, riadenia zdrojov, riadenie projektov, a pod., kde je možné uplatniť množstvo rôznych zručností a pracovných profilov.

Objavte širokú škálu pozícií, ktoré ženy zaberajú a misie, za ktoré zodpovedajú, prostredníctvom našich príkladov a profilov zamestnancov v DHL Supply Chain na Slovensku:

MONIKA HVOZDOVÁ, HSE/BCM and QRA Lead

“Logistika je dynamickým odvetvím s rýchlymi rozhodnutiami a ani jeden deň nie je rovnaký, o čom mám možnosť presviedčať sa už 11 rokov v našej spoločnosti. Mojou úlohou je byť nablízku, vedieť poradiť, nájsť riešenie a koordináciu v oblasti integrovaného manažérskeho systému, kde spadá kvalita, životné prostredie, bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci a krízový manažment. Veľmi ťažká úloha v takmer mužskom svete, ktorý sa nám darí kombinovať so ženskou intuíciou. A funguje to aj vďaka skvelým ľuďom, ktorých mám okolo seba. Logistov.“

Kontaktný formulár

*.pdf, *.docx, *.odt, *.rtf up to 30 MB